Nejlepší banky v Singapuru - přehled bankovního průmyslu, top 10 bank

Singapur je mezinárodní finanční centrum, jehož vláda uplatňuje pro-obchodní politiku. Díky atraktivní strategii a díky své strategické poloze je Singapur bankovním centrem v jihovýchodní Asii. V Singapuru působí více než 200 bank, přičemž celková aktiva bankovního sektoru mají od roku 2013 hodnotu téměř 2 biliony USD. V této příručce bude uvedeno 10 nejvýznamnějších bank v Singapuru.

nejlepší banky v Singapuru

Nejlepší banky v Singapuru

Zde je seznam 10 nejlepších bank v Singapuru. Zjistěte více o jejich historii, fungování a velikosti, abyste si mohli naplánovat svoji kariéru v bankovnictví.

Developmental Bank of Singapore

Developmental Bank of Singapore (DBS) byla založena v roce 1968 vládou Singapuru. DBS v současné době provozuje více než 100 poboček po celé zemi. DBS je největší banka v jihovýchodní Asii s pobočkami a kancelářemi v Číně, Spojených arabských emirátech, Hongkongu, Indii, Japonsku, Indonésii, Myanmaru, Jižní Koreji, Malajsii, Filipínách, Tchaj-wanu, Thajsku, Vietnamu, Velké Británii a Spojeném království. Státy. Banka nabízí širokou škálu produktů a služeb korporátního a osobního bankovnictví, včetně spotřebitelského bankovnictví, služeb treasury a kapitálových trhů, správy aktiv, zprostředkovatelských služeb a kapitálového a dluhového financování. DBS je dlouhodobým úvěrovým ratingem Aa1 (vysoká kvalita) od společnosti Moody’s.

Celková aktiva v roce 2016: 333 500 000 000 $

Celkový zisk v roce 2016: 4 360 000 000 $

Spořitelna pošty

Post Office Savings Bank (POSB) byla založena v roce 1877 a je nejstarším provozem bank v Singapuru. POSB získala DBS v roce 1998 a v současné době působí jako dceřiná společnost DBS. POSB nabízí širokou škálu finančních produktů a služeb zaměřených na rodinu.

United Overseas Bank

V roce 1935 byla v Singapuru založena United Chinese Bank. V roce 1965, poté, co Singapur dosáhl své nezávislosti, byl přejmenován na United Overseas Bank (UOB). UOB je třetí největší banka v jihovýchodní Asii s více než 500 pobočkami v 19 zemích. Banka nabízí širokou škálu produktů a služeb komerčního a osobního bankovnictví. Poskytuje také služby související s privátním bankovnictvím a správou aktiv a také pojišťovací služby. UOB je dlouhodobým úvěrovým hodnocením Aa1 (vysoká kvalita) od společnosti Moody’s.

Celková aktiva v roce 2016: 235 400 000 000 USD

Celkový zisk v roce 2016: 3 096 000 000 $

OCBC banka

Zámořsko-čínská bankovní korporace (OCBC Bank) byla vytvořena spojením tří bank v Singapuru v roce 1932 - čínské obchodní banky, banky Ho Hong a zámořské čínské banky. OCBC je druhá největší banka v jihovýchodní Asii (za DBS) s kancelářemi a pobočkami v 18 zemích.

Celková aktiva v roce 2016: 283 700 000 000 USD

Celkový zisk v roce 2016: 3 473 000 000 $

Standard Chartered Bank

Standard Chartered Bank, britská finanční instituce s počátky sahajícími do roku 1858, je jednou z největších bank na světě. Standard Chartered Bank provozuje více než 1 200 poboček v 70 zemích, přičemž 90% jejích zisků pochází z jejích operací v Asii. Společnost Standard Chartered otevřela svou první pobočku v Singapuru v roce 1859 a v roce 1999 získala licenci Qualifying Full Bank (QFB). Udržuje 17 poboček po celém Singapuru. Standard Chartered nabízí korporátním a institucionálním klientům služby v oblasti financování obchodu, správy hotovosti, půjček, služeb cenných papírů, deviz, trhů s dluhovým kapitálem a podnikového financování. Banka také poskytuje služby privátního bankovnictví prostřednictvím divize privátního bankovnictví.

Celková aktiva v roce 2016: 646 692 000 000 USD

Celkový zisk v roce 2016: 191 000 000 USD

Citibank

Citibank byla založena v roce 1812 jako City Bank of New York. V současné době Citibank provozuje více než 2 600 poboček ve 160 zemích. Citibank poprvé zahájila operace v Singapuru v roce 1902, kdy založila International Banking Corporation, a od té doby se stala jednou z nejlepších bank v Singapuru. Citibank Singapore nabízí svým zákazníkům širokou škálu finančních služeb. Spolu s investičními nástroji a vkladovými účty poskytuje Citibank také kreditní karty, hypotéky a pojistné produkty.

Celková aktiva v roce 2016: 1 792 000 000 000 USD

Celkový zisk v roce 2016: 14 910 000 000 USD

HSBC

HSBC je hongkongská / britská nadnárodní finanční instituce a je jednou z největších bank na světě. V současné době HSBC udržuje více než 4 000 kanceláří ve 70 zemích. HSBC poprvé zahájila činnost jako jedna z bank v Singapuru v roce 1877. Banka hrála klíčovou roli při rekonstrukci Singapuru po druhé světové válce. HSBC Singapore je kvalifikovaná plná banka a nabízí komplexní škálu bankovních a finančních služeb, včetně retailového bankovnictví, správy majetku, komerčního bankovnictví, investičního bankovnictví, soukromého bankovnictví, služeb souvisejících s pojišťovnictvím, služeb správce, služeb souvisejících s cennými papíry a kapitálových trhů služby.

Celková aktiva v roce 2016: 2 374 000 000 000 USD

Celkový zisk v roce 2016: 2 479 000 000 USD

Státní banka Indie

SBI, jedna z největších komerčních bank v Indii, provozuje několik kanceláří a poboček po celém světě. SBI Singapur je Qualifying Full Bank (QFB) a nabízí širokou škálu služeb jednotlivým i firemním zákazníkům. Patří mezi ně služby retailového bankovnictví, spořicí a vkladové účty vedené v různých měnách, služby hypotečních úvěrů, pojišťovací služby a správa aktiv.

Celková aktiva v roce 2016: 420 000 000 000 $

Celkový zisk v roce 2016: 1 600 000 000 USD

Barclays Bank

Barclays je britská nadnárodní finanční instituce působící ve 40 zemích. Kancelář Barclays Singapore, největší v Asii, slouží jako regionální rozbočovač pro všechny její asijské soukromé bankovnictví.

Celková aktiva v roce 2016: 1 213 000 000 000 GBP

Celkový zisk v roce 2016: 2 828 000 000 GBP

čínská banka

Bank of China je jednou z největších státních komerčních bank v Číně a jednou z nejlepších bank v Singapuru. Byla založena v roce 1912 a je pátou největší bankou na světě z hlediska tržní kapitalizace. Bank of China založila svoji první pobočku v Singapuru v roce 1936. V současné době je Bank of China držitelem licence Qualifying Full Bank (QFB). Banka nabízí širokou škálu finančních produktů a služeb, jako jsou vklady v místní a cizí měně, převody, osobní půjčky, služby správy majetku, charge karty, podílové fondy a pojišťovací produkty, obchodování na devizovém trhu, investice a správa cenných papírů, financování obchodu, korporátní půjčování, strukturované financování, investiční poradenské služby, služby úschovy, investiční bankovnictví, správa aktiv a služby RMB.

Celková aktiva v roce 2016: 16 793 000 000 000 RMB

Celkový zisk v roce 2016: 211 680 000 000 RMB

Kariéra investičního bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví Jobs Procházejte popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkum kapitálu, treasury, FP&A, podnikové finance, účetnictví a další finanční oblasti. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu….

Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl finanční průvodce nejlepších bank v Singapuru. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Seznam nejlepších globálních bank Společnosti Seznamy hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Otázky rozhovoru s kapitálovým výzkumem Otázky z rozhovoru s kapitálovým výzkumem Otázky a odpovědi k rozhovoru s akciovým výzkumem. Tento seznam obsahuje nejčastější otázky týkající se pohovoru, které se používají k najímání analytika nebo spolupracovníka pro výzkum v oblasti rovnosti. Pokud byste měli investovat 1 milion dolarů, co byste s tím udělali? - Povězte mi o společnosti, kterou obdivujete, a o tom, proč je atraktivní. - Připrav mě
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky