Žhavé peníze - Další informace o investování do vozidel s horkými penězi

Horké peníze jsou investice fondů mezi různé nástroje nebo aktiva za účelem zvýšení kapitálových zisků Výnos kapitálových výnosů Výnos kapitálových zisků (CGY) je zhodnocení ceny investice nebo cenného papíru vyjádřené v procentech. Protože výpočet výnosu kapitálového zisku zahrnuje tržní cenu cenného papíru v čase, lze jej použít k analýze kolísání tržní ceny cenného papíru. Viz výpočet a příklad. Jinými slovy, strategii horkých peněz lze definovat jako postup aktivního využívání finančních prostředků v různých investicích, spíše než jen nechat v průběhu času ocenit jedinou investici. Investice jsou obecně krátkodobé a vysoce rizikové povahy s potenciálem poskytnout značné výplaty. Mohou zahrnovat:

  • Vklady
  • Zásoby Zásoby Co je to zásoba? Jednotlivec, který vlastní akcie ve společnosti, se nazývá akcionář a má nárok na část zbytkového majetku a výnosů společnosti (pokud by byla společnost někdy zrušena). Pojmy „akcie“, „akcie“ a „vlastní kapitál“ jsou používány zaměnitelně.
  • Vazby
  • Měny
  • Průvodce komoditami k tajemství obchodování s komoditami Úspěšní obchodníci s komoditami znají tajemství obchodování s komoditami a rozlišují mezi obchodováním s různými typy finančních trhů. Obchodování s komoditami se liší od obchodování s akciemi.
  • Deriváty

Horké peníze

Účel horkých peněz

Investice horkých peněz slouží pouze jednomu účelu. Cílem investora přijmout takovou investiční strategii je vydělat co nejvíce peněz co nejdříve. Investoři nechtějí čekat týdny nebo roky na své výnosy.

Dobrým příkladem je bitcoin Bitcoin Bitcoin je předchůdcem trhu s kryptoměnami. Bitcoiny fungují na technologii blockchain a mají narušit měnový trh. Vynalezeno v roce 2008, šílenství ke konci roku 2017, kdy kryptoměna vystřelila z 8 000 USD na přibližně 20 000 USD. Horké peníze investoři skočili dovnitř, když kryptoměna vzrostla, aby dosáhla svého vrcholu před okamžitým prodejem.

S tímto druhem strategie musí investoři vždy sledovat trh, aby zajistili, že jejich investice budou stále silné. Horké peníze vyžadují aktivní účast a dohled nad investicemi. Tito investoři jsou připraveni přesunout své peníze jinam, kdykoli to vypadá, že jejich současná investice poklesne.

Pokud se investoři rozhodnou tuto strategii přijmout, je nutná dobrá znalost trhu a finanční prozíravost. Musí být schopni aplikovat analýzu trendů Technická analýza - Průvodce pro začátečníky Technická analýza je formou oceňování investic, která analyzuje minulé ceny a předpovídá budoucí cenovou akci. Techničtí analytici se domnívají, že kolektivní akce všech účastníků trhu přesně odrážejí všechny relevantní informace, a proto cenným papírům neustále přiřazují spravedlivou tržní hodnotu. a rychle číst tržní vstupy.

Rizika spojená s horkými penězi

Je důležité ujistit se, že znáte rizika spojená se strategií horkých peněz. Vysoké odměny nejsou bez vysokého rizika.

Jedno riziko v tomto typu strategie je volatilita. Podle své definice vyžadují horké peníze volatilitu, aby bylo možné získat rychlé výnosy. Stabilní investice, která se nepohybuje, nebude generovat požadované výnosy. Existuje riziko, že při šanci na rychlý a velký návrat existuje také šance na rychlou a velkou ztrátu.

Dalším rizikem jsou transakční náklady. Ty mohou často pohltit potenciální výnosy, když se investor zapojí do častého obchodování. To je patrné zejména u akciových portfolií, která zahrnují poplatky za každý obchod. Investor musí dbát na to, aby jeho zisky byly dostatečně velké, aby překonaly transakční náklady.

Faktory, které ovlivňují strategii

Několik tržních faktorů může ovlivnit výnosy investorů z horkých peněz. Tyto faktory často přispívají k volatilitě daného aktiva. Pokud však investor dokáže tyto faktory dokonale předvídat, může hrát na trhu a zvýšit hodnotu svých investic. Nezohlednění těchto faktorů však může vést ke ztrátám.

1. Kolísání směnného kurzu

Běžným nástrojem pro horké peníze je nákup esoterických měn (například v případě bitcoinů nebo možná investice do thajských bahtů) nebo běžných měn za přítomnosti nejistých tržních podmínek.

2. Úrokové sazby

Kolísající úrokové sazby samozřejmě ovlivňují úrokové nástroje. Obchodník s horkými penězi, který investuje do těchto vozidel, proto musí mít pevné znalosti o možných budoucích pohybech úrokových sazeb.

3. Kontrola kapitálu

V Číně byla v posledních letech zavedena ochranná politika proti zahraničním investicím. Tyto politiky ztěžovaly zapojení do přímých zahraničních investic na čínském kapitálovém trhu.

Investice do horkých peněz

Strategie horkých peněz není pro averzi k riziku. Takové investice vyžadují velkou znalost trhu, zdravou finanční prozíravost a nakonec štěstí. Existují však určité kroky, které může investor podniknout, aby zvýšil své šance na dosažení vysokých výnosů.

Provádění dostatečného výzkumu

Investor by měl vždy provádět co nejvíce průzkumů. Neexistuje žádná nevýhoda vlastnit více informací, kromě snad vynaloženého úsilí. Dobré informace a výzkum jsou často rozdílem mezi chytrým obchodem a bezohlednou investicí.

Začněte v malém

Je dobrá rada začít s jakoukoli novou investiční strategií. Tímto způsobem umožníte obchodníkům získat cit pro využití strategie a vyhnout se potenciálně velkým ztrátám. Čím složitější je investiční strategie, tím více vyžaduje její zvládnutí.

Další zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finanční vysvětlení horkých peněz. Finance je oficiálním poskytovatelem globálního certifikátu Financial Modeling & Valuation Analyst (FMVA) ™ Certifikace FMVA® Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, JP Morgan a Ferrari certifikační program, jehož cílem je pomoci komukoli stát se finančním analytikem světové úrovně . Chcete-li se dál učit a rozvíjet svou kariéru, podívejte se na následující zdroje:

  • Akciové kapitálové trhy Akciový kapitálový trh (ECM) Trh kapitálového kapitálu je podmnožinou kapitálového trhu, kde finanční instituce a společnosti interagují s obchodováním s finančními nástroji
  • Investice: Průvodce pro začátečníky Investice: Průvodce pro začátečníky Průvodce Finance's Investing for Beginners vás naučí základy investování a jak začít. Zjistěte více o různých strategiích a technikách obchodování a o různých finančních trzích, do kterých můžete investovat.
  • Dlouhé a krátké pozice Dlouhé a krátké pozice V investování představují dlouhé a krátké pozice směrové sázky investorů, že cenný papír buď stoupne (pokud je dlouhý), nebo dolů (pokud je krátký). Při obchodování s aktivy může investor zaujmout dva typy pozic: dlouhou a krátkou. Investor může buď koupit aktivum (v dlouhodobém horizontu), nebo jej prodat (v krátkodobém horizontu).
  • Riziko a návratnost Riziko a návratnost V investování jsou riziko a návratnost vysoce korelované. Zvýšená potenciální návratnost investic obvykle jde ruku v ruce se zvýšeným rizikem. Mezi různé typy rizik patří riziko specifické pro projekt, riziko specifické pro dané odvětví, riziko konkurence, mezinárodní riziko a tržní riziko.

Poslední příspěvky