Skladové zastavení - důvody, výhody, reálné příklady skladového zastavení

Zastavení akcií, často označované jako zastavení obchodování, je dočasné zastavení obchodování s cennými papíry. Veřejné cenné papíry Veřejné cenné papíry nebo obchodovatelné cenné papíry jsou investice, které jsou otevřeně nebo snadno obchodovatelné na trhu. Cenné papíry jsou buď kapitálové, nebo dluhové. . Zastavení je obvykle uloženo z regulačních důvodů, z důvodu očekávání významných zpráv nebo k nápravě situace, ve které existuje přebytek objednávek na nákup nebo prodej konkrétního cenného papíru.

Stock Halt téma

Běžné důvody pro zastavení akcií

Nejčastější důvody zastavení obchodování s akciemi jsou následující:

 1. Hlavní podnikové transakce (například fúze nebo akvizice Mergers Acquisitions M&A Process Tato příručka vás provede všemi kroky procesu M&A. Zjistěte, jak jsou dokončeny fúze a akvizice a transakce. V této příručce načrtneme proces akvizice od začátku dokončení, různé typy nabyvatelů (strategické vs. finanční nákupy), význam synergií a transakčních nákladů, restrukturalizace atd.) nebo novinky
 2. Významné informace (negativní nebo pozitivní) o produktech nebo službách společnosti
 3. Regulační vývoj, který může ovlivnit schopnost společnosti podnikat
 4. Významné změny ve finančním zdraví společnosti.

Výhody zastavení obchodování

Nepochybně by investoři do zastavené akcie dostali úzkost. Zastavení akcií se však ve skutečnosti používá k ochraně investorů a vyrovnání podmínek mezi investory, kteří jsou informovaní a reaktivní, a těmi, kteří ve zprávách prostě nejsou aktuální. Mezi výhody dočasného zastavení obchodování patří:

 • Povolení všem účastníkům trhu Klíčoví hráči na kapitálových trzích V tomto článku uvádíme obecný přehled klíčových hráčů a jejich příslušných rolí na kapitálových trzích. Kapitálové trhy se skládají ze dvou typů trhů: primárního a sekundárního. Tato příručka poskytne přehled všech hlavních společností a povolání na kapitálových trzích. být informováni o všech novinkách
 • Odstranění arbitrážních příležitostí a potenciálních nelegálních transakcí
 • Dávat ostatním trhům příležitost přijímat zprávy a zastavit obchodování s těmito akciemi na jejich vlastních burzách

NASDAQ a sklad se zastaví

Kdykoli je akcie zastavena na NASDAQ, stejně jako na jiných burzách, NASDAQ používá několik identifikátorů haltového kódu k podrobnému upřesnění, proč byla akcie zastavena.

Například:

 • T1: Halt - Zprávy čekají: Obchodování je zastaveno do vydání významných (nebo podstatných) zpráv.
 • T2: Halt - Novinky zveřejněny: Obchodování je zastaveno, aby investoři mohli asimilovat vydané zprávy.
 • T5: Účinek pozastavení obchodování s jedním skladem: Obchodování je zastaveno z důvodu změny ceny cenného papíru o 10% nebo více během pětiminutového období.
 • H10: Zastavení - Pozastavení obchodování SEC: Obchodování zastavuje SEC (Komise pro cenné papíry).

Úplný seznam kódů zastavení obchodu NASDAQ najdete zde.

Příklady zastavení obchodování s akciemi

Společnost A, realitní investiční trust (REIT) Realitní investiční trust (REIT) Realitní investiční trust (REIT) je investiční fond nebo cenný papír, který investuje do nemovitostí vytvářejících příjmy. Fond provozuje a vlastní společnost akcionářů, kteří přispívají penězi na investice do komerčních nemovitostí, jako jsou kancelářské a bytové domy, sklady, nemocnice, nákupní centra, ubytování studentů, hotely, nedávno dokončila akvizici významných nemovitostí v Kanadě. Společnost bez oznámení burze, s níž obchoduje, zveřejňuje informace veřejnosti. Po vydání významných zpráv o společnosti A burza, se kterou společnost A obchoduje, zastaví své akcie, aby investoři mohli převzít a strávit nové informace.

1. NASDAQ: DRYS

V roce 2016 zaznamenala společnost DryShips Inc., vlastník lodí pro přepravu sypkých materiálů a lodí na moři, výrazný nárůst cen. Akcie se v posledních několika měsících obchodovaly s nízkými jednomístnými číslicemi, ale během týdne zaznamenaly cenový nárůst o 1 500%. Akcie se uzavřely na 120 USD za akcii z její ceny před 5,10 USD. NASDAQ se rozhodl zastavit akcie s kódem T12 - zastaveno, dokud nebudou poskytnuty další informace od společnosti.

2. ASX: SDL

V roce 2010 se při tragické nehodě při letu v Africe ztratilo šest australských ředitelů těžebního průmyslu. Mezi těmi, kteří byli údajně nezvěstní, byl generální ředitel a předseda představenstva společnosti. Sundance Resources Ltd okamžitě požádala, aby jejich akcie byly zastaveny z obchodování na australské burze cenných papírů, aby se ujistil, že novinky byly řádně rozeslány účastníkům trhu.

3. TSE: NVU.UN

V červnu 2018 byla akcie společnosti Northview Apartment Real Estate Investment Trust zastavena z důvodu vydání významných zpráv - akvizice trustu portfolia šesti bytových jednotek o 623 jednotkách.

Související čtení

Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Chcete-li se neustále vzdělávat a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné následující zdroje:

 • Momentum Investing Momentum Investing Momentum Investing je investiční strategie zaměřená na nákup cenných papírů, které vykazují vzestupný cenový trend, nebo na krátký prodej cenných papírů, které
 • Over-the-Counter (OTC) Over-the-Counter (OTC) Over-the-Counter (OTC) je obchodování s cennými papíry mezi dvěma protistranami prováděné mimo formální burzy a bez dohledu burzovního regulátora. OTC obchodování se provádí na mimoburzovních trzích (decentralizované místo bez fyzického umístění) prostřednictvím dealerských sítí.
 • Seznam omezeného obchodování Seznam omezeného obchodování Cenné papíry se umisťují na omezený seznam banky, pokud je banka ve společnosti zapojena do neveřejných činností, jako jsou fúze a akvizice, přidružené vlastnictví nebo upisovací činnosti nebo jiná distribuce emitenta (společnost ) cenné papíry.
 • Investice: Průvodce pro začátečníky Investice: Průvodce pro začátečníky Průvodce Finance's Investing for Beginners vás naučí základy investování a jak začít. Zjistěte více o různých strategiích a technikách obchodování a o různých finančních trzích, do kterých můžete investovat.

Poslední příspěvky